لوب‌لاگ: دلایل بدبینی رهبر ایران به آمریکا/ خصومت همچنان باقی‌ست

هیچ محدودیتی برای گسترش رابطه با ایران وجود ندارد

“احمدی نژاد” با یارانه ۲۵۰ هزار تومانی می‌آید

حکم دو پلیس فرودگاه جده صادر شد

فوتبال با اشتباهات داوری آسیب می‌بیند

فریاد مرگ بر آمریکا در ۱۳ آبان نشان خشم مردم از استکبار جهانی بود

آمریکا به دنبال نابودی نظام است/خطر نفوذ سیاسی آمریکا بین مسئولان

ائتلاف ۶۰ کشور به رهبری آمریکا فقط برای مدیریت تروریسم بوده است

ملت ایران همچنان آمریکا را دشمن درجه یک خود می داند

حسینی: شواهدی برای عدم پایبندی آمریکا به تعهدات برجام دیده می‌شود

برگزاری رزمایش‌ مشترک میان نیروهای هوایی ایران و چین ضروری است

سیاست ایران در قبال سوریه بر اصول منطقی و ثابت استوار است

کد خبر: 252 | تاریخ انتشار: ۹:۰۲:۲۲ - سه شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۵ | بدون نظر | چاپ چاپ |

گزافه گویی تازه مقام اماراتی علیه ایران

وزیر مشاور در امور خارجه امارات در تازه ترین اظهارات خود و همسو با سیاست های رژیم سعودی، ایران را متهم کرد که چشم طمع به نفوذ در جهان عرب دوخته است و رویکرد طائفه ای را در منطقه دنبال می کند.

به گزارش سرویس سیاسی روزنامه، پایگاه خبری النشره نوشت:  انور قرقاش گفت: دخالت نظامی ائتلاف عربی در یمن سه هدف را دنبال می کند. نخست، بازگرداندن دولت (عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن) به خاک این کشور و دوم، تحکیم راه حل سیاسی مبتنی بر قطعنامه ۲۲۱۶ شورای امنیت و طرح کشورهای شورای همکاری خلیج فارس درباره یمن و سوم، ارسال این پیام روشن به ایران که کشورهای عرب حوزه خلیج فارس نفوذ ایران در منطقه عربی را نمی پذیرند و برای این منظور و مقابله با هرگونه تهدیداتی در آینده می جنگند.

قرقاش با طرح اتهام واهی علیه ایران گفت: ضعف نظام رسمی عربی اجازه طمع ورزی ایران برای گسترش (نفوذش) را داد و مقابله با طمع ورزیهای ایران با رویکرد طائفه ای این کشور، از طریق طائفه گری معکوس نیست بلکه با اتخاذ یک رویکرد ملی است.
وی که کشورش به همراه عربستان سعودی جنگ ویرانگری را علیه فقیرترین کشور عربی به راه انداخته، ایران را به دخالت در کشورهای عربی متهم کرده و افزود: ایران باید به جهان عرب به عنوان یک همسایه نگاه کند و نه یک منطقه نفوذ؛ اما متاسفانه ما در حال حاضر نشانه ای در این زمینه نمی بینیم. جهان عرب آماده پذیرش گسترش (نفوذ) ایران نیست.
این مقام وزارت خارجه امارات در عین حال به ناتوانی گزینه نظامی در سوریه اذعان کرد و گفت: راهکاری نظامی در سوریه وجود ندارد و باید یک راه حل سیاسی باشد که به ایجاد مرحله ای انتقالی بینجامد./تابناک

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آخرین اخبار