لوب‌لاگ: دلایل بدبینی رهبر ایران به آمریکا/ خصومت همچنان باقی‌ست

هیچ محدودیتی برای گسترش رابطه با ایران وجود ندارد

“احمدی نژاد” با یارانه ۲۵۰ هزار تومانی می‌آید

گزافه گویی تازه مقام اماراتی علیه ایران

فریاد مرگ بر آمریکا در ۱۳ آبان نشان خشم مردم از استکبار جهانی بود

آمریکا به دنبال نابودی نظام است/خطر نفوذ سیاسی آمریکا بین مسئولان

ملت ایران همچنان آمریکا را دشمن درجه یک خود می داند

حسینی: شواهدی برای عدم پایبندی آمریکا به تعهدات برجام دیده می‌شود

برگزاری رزمایش‌ مشترک میان نیروهای هوایی ایران و چین ضروری است

سیاست ایران در قبال سوریه بر اصول منطقی و ثابت استوار است

همکاری ایران و آمریکا درباره سوریه شایعه است

پس از برجام تغییری در دیدگاههای استکبارستیزی ایران حاصل نمی‌شود

کد خبر: 147 | تاریخ انتشار: ۲۰:۵۴:۳۱ - چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ | بدون نظر | چاپ چاپ |

ائتلاف ۶۰ کشور به رهبری آمریکا فقط برای مدیریت تروریسم بوده است

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: شکل‌گیری تحولات سریع در مناطق مختلف سوریه، نشان داد که ائتلاف ۶۰ کشور به رهبری آمریکا، صرفا با هدف مدیریت و نه مقابله با تروریسم بوده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی، صبح سه‌شنبه در همایش سالانه روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با گرامیداشت ۱۳ آبان ماه «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی»، قدرت‌سازی با استفاده از ظرفیت‌های دیپلماسی و به دست‌گیری ابتکار عمل در حوزه‌های تاثیرگذار بر امنیت ملی جمهوری اسلامی را ماموریت اصلی روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی در خارج از کشور خواند.

وی با اشاره به ضرورت بهره‌گیری موثر از سرمایه ارزنده ناشی از حمایت قاطع رهبر معظم انقلاب اسلامی از دستگاه دیپلماسی و موفقیت‌های حاصل از سیاست تعامل سازنده، افزود:‌ فرصت‌های پیش رو و الزامات بهره‌گیری از ظرفیت‌های جدید منطقه‌ای و بین‌المللی در فضای پس از برجام، نیازمند تلاش مضاعف سربازان خط مقدم جبهه دیپلماسی کشور است.

شمخانی با تاکید بر اراده قاطع جمهوری اسلامی ایران بر اجرای برجام و بهره‌گیری از فرصت‌های جدید پیش‌رو افزود: رویکردها و الزامات ۹ گانه تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری در کنار مصوبات مجلس شورای اسلامی و شورای عالی امنیت ملی، چارچوب‌های مستحکمی را برای پیگیری و اجرای واقع‌بینانه و هوشمندانه برجام پیش روی مجریان قرار داده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با ارائه تحلیلی جامع از تحولات سیاسی و امنیتی در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی گفت:‌ تغییرات سریع و غیرقابل پیش‌بینی در معادلات منطقه‌ای، جایگزین روندها به جای راهبردها شده و این مهم امکان بازیگری مولفه‌های تاثیرگذار بر تحولات جاری را بسیار پیچیده کرده است.

وی با اشاره به تغییرات ماهوی شکل گرفته در بحران سوریه و محدود شدن قدرت‌ بازیگری و توان ایفای نقش گروه‌های تروریستی و حامیان منطقه‌ای آنان افزود: شکل‌گیری تحولات سریع و نابودی بخش مهمی از تجهیزات و نیروی انسانی گروه‌های تروریستی در مناطق مختلف سوریه، نشان داد که ائتلاف ۶۰ کشور به رهبری آمریکا صرفا با هدف مدیریت و نه مقابله با تروریسم بوده و هیچ‌گونه ارزش عملیاتی را به وجود نیاورده است.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، تغییر ماهیت تهدیدات نظام سلطه علیه جمهوری اسلامی و افزایش بار امنیتی آن را نیازمند بازتعریف روش‌های مقابله و مواجهه با تهدیدات جدید عنوان کرد و افزود: تغییر راهبرد ایالات متحده آمریکا و انگلیس و تصمیم دو کشور فوق برای تداوم حضور در منطقه با ایجاد پایگاه‌های جدید نشان‌دهنده افزایش زمینه‌های بی‌ثباتی و ناامنی در آینده منطقه است.

شمخانی توسعه راهبرد همکاری‌های منطقه‌یی و فعال‌سازی ظرفیت‌های سیاسی، اقتصادی و امنیتی مشترک را تامین‌کننده ثبات و منافع درازمدت کشورهای منطقه عنوان کرد و اظهار داشت: بیش‌ترین تحرک سیاسی جمهوری اسلامی ایران در فضای پسابرجام در حوزه ارتقای همکاری‌های منطقه‌ای بوده و این مسیر با هدف کاهش اختلافات و ناامنی‌های فزاینده، افزایش تفاهم و همکاری و جلوگیری از اختلاف افکنی قدرت‌های فرامنطقه‌ای ادامه خواهد یافت.

وی با ارائه ارزیابی در زمینه تغییر وضعیت جمهوری اسلامی در مولفه‌های اقتدار، ثبات و استقلال طی یک سال گذشته افزود: با تلاش هماهنگ و خستگی‌ناپذیر دستگاه‌های ذی‌ربط اعم از سیاست خارجی، امنیتی، دفاعی و فرهنگی کشور به ویژه با موفقیت ایجاد شده در مذاکرات هسته‌ای در شرایط کم‌نظیری قرار داریم.

شمخانی در ادامه این جلسه به سوالات مطرح شده از سوی سفیران کشورمان در زمینه‌های مربوط به بحران سوریه، ورود نظامی روسیه به این عرصه، چالش‌های اجرای برجام، تحولات عراق و یمن پاسخ داد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آخرین اخبار