لوب‌لاگ: دلایل بدبینی رهبر ایران به آمریکا/ خصومت همچنان باقی‌ست

هیچ محدودیتی برای گسترش رابطه با ایران وجود ندارد

“احمدی نژاد” با یارانه ۲۵۰ هزار تومانی می‌آید

گزافه گویی تازه مقام اماراتی علیه ایران

فریاد مرگ بر آمریکا در ۱۳ آبان نشان خشم مردم از استکبار جهانی بود

آمریکا به دنبال نابودی نظام است/خطر نفوذ سیاسی آمریکا بین مسئولان

ائتلاف ۶۰ کشور به رهبری آمریکا فقط برای مدیریت تروریسم بوده است

ملت ایران همچنان آمریکا را دشمن درجه یک خود می داند

برگزاری رزمایش‌ مشترک میان نیروهای هوایی ایران و چین ضروری است

سیاست ایران در قبال سوریه بر اصول منطقی و ثابت استوار است

همکاری ایران و آمریکا درباره سوریه شایعه است

پس از برجام تغییری در دیدگاههای استکبارستیزی ایران حاصل نمی‌شود

کد خبر: 141 | تاریخ انتشار: ۲۰:۵۳:۱۲ - چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ | بدون نظر | چاپ چاپ |

حسینی: شواهدی برای عدم پایبندی آمریکا به تعهدات برجام دیده می‌شود

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی، با انتقاد از کسانی که ساده‌انگارانه نسبت به دشمن خوشبین هستند، گفت: شواهد و قرائنی وجود دارد که آمریکایی‌ها در برجام پایبند به تعهداتشان نباشند.

سید محمد حسینی در حاشیه مراسم امروز راهپیمایی ۱۳ آبان در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به پیام استکبارستیزی این روز و در پاسخ به این سوال که این پیام چقدر مورد توجه مسئولان کشور قرار دارد، اظهار داشت: امیدواریم مسئولان کشور این پیام را به خوبی دریافت کرده باشند و مصداق سهل‌اندیشان نباشند.

وی افزود: برخی ها واقعا ساده‌انگار و زودباور هستند و با خوشبینی نسبت به دشمن برخورد می کنند؛ در حالی که آنچه ما از آمریکا سراغ داریم، جز روحیه استکباری و زیاده‌خواهی نبوده است و همواره در صدد کینه‌توزی و دشمنی با ملت ایران بوده‌اند و این واقعیت را از زمان کودتای ۲۸ مرداد تاکنون می توان مشاهده کرد.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: دشمنی و کینه‌توزی آمریکا نسبت به ما نه تنها از گذشته تاکنون وجود داشته، بلکه از همین الان برای آینده نیز در حال برنامه‌ریزی هستند؛ به گونه‌ای که نامزدهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا با صراحت می گویند که اگر ما بر سر کار بیاییم، مقابله با ایران را در اولویت داریم.

حسینی تاکید کرد: وقتی آنها با این صراحت تاکید می کنند و دنبال آن هستند که با نفوذ در ایران، استحاله‌ای را رقم بزنند، باورها، نگرش‌های مردم و سبک زندگی آنها را تغییر دهند، چگونه می‌توان آرام و آسوده بود و با خوشبینی نسبت به غرب و آمریکا نگاه و زمینه حضورشان را در کشور فراهم کرد.

وی خاطرنشان کرد: همانطور که تاکنون پیروی از دیدگاه‌های امام(ره) و رهبر معظم انقلاب توانسته نجات‌بخش کشور باشد، بعد از این نیز جز از این طریق نتیجه ای نخواهیم گرفت؛ چراکه کشورهای بسیاری بوده‌اند که دربست در اختیار سیاست‌های آمریکا قرار گرفته‌اند، اما حتی وضعیت مادی آنها نیز بهبود نیافته است.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به این سوال که آمریکایی‌ها چقدر در دوران پس از اجرای برجام به قول و پیمان خود پایبند خواهند بود، گفت: آنها در گذشته به هیچ‌کدام از تعهدات خود عمل نکرده‌اند و حتی بلافاصله پس از پیروزی انقلاب اموال ملت ایران را بلوکه کردند و شاه را که اینقدر جنایت در حق ملت مرتکب شده بود، پناه دادند و تسخیر لانه جاسوسی نیز به خاطر دخالت‌ها و توطئه‌هایی بود که علیه ما آغاز کرده بودند.

حسینی با یادآوری عدم پایبندی آمریکا به قرارداد خود با ایران در الجزایر در جریان تسخیر لانه جاسوسی، خاطرنشان کرد: در سال ۸۲ نیز که ما تعلیق داوطلبانه هسته‌ای را پذیرفتیم، باز هم غربی‌ها به رهبری آمریکا به تعهدات خود عمل نکردند و همین باعث شد که رهبر معظم انقلاب دستور از سرگیری فعالیت‌های هسته‌ای را دادند.

وی تصریح کرد: الان نیز شواهد و قرائنی وجود دارد که آنها پایبند به تعهداتشان نباشند، اما اگر دولت فرامین ۹ گانه‌ای را که رهبر معظم انقلاب برای اجرای برجام صادر کردند، به خوبی اجرا کند، می‌تواند تضمینی برای برداشته شدن تحریم‌ها و عمل غرب به تعهداتش باشد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

آخرین اخبار